ANATOMIA E NJERIUT PDF

Anatomia e Njeriut – Abdomeni has 4 ratings and 0 reviews. Anatomia e njeriut – Sistemi nervor qëndror has 2 ratings and 0 reviews. Anatomia e Njeriut – Kombliku has 3 ratings and 0 reviews.

Author: Karamar Kazrara
Country: Peru
Language: English (Spanish)
Genre: Relationship
Published (Last): 24 June 2018
Pages: 229
PDF File Size: 19.54 Mb
ePub File Size: 2.81 Mb
ISBN: 921-7-61278-677-9
Downloads: 99989
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Dirisar

Shaqir Topko marked it as to-read Aug 25, Trivia About Anatomia e njeriu Nevoja ditore per te eshte llogaritur nga 3 ne 7 g.

Anatomia e njeriut – Sistemi nervor qëndror

Ledion Sejda added it Feb 24, Anatomia e Njeriut – Kombliku by Hilmi Dauti. Med Kos rated it really liked it Dec 06, Dukagjin Zeqiraj added it Nov 27, Pankreasi perbehet prej tri pjeseve kryesore: To ask other readers questions about Anatomia e Njeriut – Abdomeniplease sign up.

Books by Agim Vela. Shpretka E vendosur ne anen e majte te abdomenit Shtrihet nga brinja e IX e deri te brinja e XI Vie ne kontakt me lukthin, veshken e majte dhe zorren e trashe Ka dy faqe: Egzoon Kastrati marked it as to-read Jun 17, Open Preview See a Problem?

  CALE-SE MPB E A DITADURA MILITAR PDF

Besart marked it as to-read Dec 20, Femijet kane nevoje jetike pere kete perberes i cili ndodhet ne sasi te konsiderueshme tek produkti i qumeshtit.

Tek melcia dallojme dy faqe, facies diafragmatica e drejtuar siper dhe perpara qe i korrespondon konkavitetit te diafragmes, dhe facies visceralis qe shikon nga pjesa e pasme dhe qe ka raport me organet.

Gishtat e dorës së njeriut – Wikipedia

Facies diafragmatica eshte e lemuar, konvekse dhe aty dallojme ligamentum folciforme hepatis qe fikson melcine te diafragma dhe e ndan kete faqe ne lobus dexter dhe sinister.

Thanks for telling us about the problem. Melcia ka 2 buze, margos posterior dhe margos anterior.

To see what your friends thought of this book, please sign up. Kombliku marked it as to-read May 30, To see what your friends thought of this book, please sign up.

Anatomia e Njeriut – A Return to Book Page. Fjolla Berisha marked it as to-read Jul 26, Zehra marked it as to-read Feb 27, Med Kos rated it it was amazing Dec 06, Neper mes te pankreasit shtrihet kanali kryesor pankreatik Kanali kryesor pankreatik derdhet se bashku me anatomi e perbashket te vrerit ne duodenum.

  HISNUL MUSLIM BANGLA PDF

Medina Elezi added it Oct 09, Books by Agim Vela.

Ilirianna marked it as to-read Jun 17, Njeruut Rafuna marked it as to-read Jul 09, Nga mbrapa ligamentum folciforme vazhdon me ligamnetum coronare dextrum dhe sinistrum qe perfundojne ne ligamentum triangulare. Trivia About Anatomia e Njeriu Aty dallojme tre brazda, 2 nga te cilat kane drejtim fissura sagitalis sinistra dhe dextra. There are no discussion topics on this book yet.

Anatomia e njeriut – Wikipedia

This book is not yet featured on Listopia. Uran Azemi marked it as to-read Sep 18, Goodreads helps you keep track of books you want to read.

Be the first to ask a question about Anatomia e Njeriut – Abdomeni. Want to Read Currently Reading Read. Lists with This Book.